Narzędzia handlu

Chwyciłem listę pacjentów, dotykając kruchości prześcieradła, które reprezentowało mój pierwszy dzień służby na oddziałach medycznych. Wiedziałem, że arkusz wkrótce zostanie zmięty i pokryty bazgraniną, gdy błąkałem się, spotykając 36 pacjentów, 2 mieszkańców, 4 stażystów i 6 studentów medycyny. Ale na razie papier był chłodny, kontrolowany i niezawodny w mojej przyczepności. Wstydziłem się do tego przyznać, ale byłem zdumiewająco wdzięczny za licznych pacjentów w stanie śpiączki, ponieważ szybciej wykonali obchód i zostawili mi więcej czasu, aby skoncentrować się na aktywnych krwawiących z przewodu pokarmowego, pacjentach z DKA, tych z gram ujemnym. sepsa i tych, którzy mówili po angielsku. Pani Millstein była jedną z takich pacjentów w stanie śpiączki, starszą kobietą z chorobą Alzheimera, którą wysłano z jej domu opieki na Brooklynie po upadku i uderzeniu w głowę. Przepełniony spis szpitalny i czysty nieszczęście sprzysięgły się, by wylądować pani Millstein na 7-wschodnich galaktykach, ze względów praktycznych, z oddziałów medycznych na piętnastym i siedemnastym piętrze. Połączenie jej płaskiego stanu psychicznego z położeniem w głębi lądu szpitala zapewniło, że moje wizyty będą krótkie i nieczęste.
Podczas poprzedniej wizyty powiedział mi, że rozmawiał z siostrą pacjenta na Florydzie, pracownikiem socjalnym z domu opieki i rabinem pacjenta. Wszyscy zapewniali go, że pani Millstein nie będzie chciała żadnych agresywnych środków. Zlecenie DNR zostało podpisane, a plan polegał na umieszczeniu stałego zgłębnika, a następnie zwróceniu pacjenta do jej domu opieki.
W pierwszym dniu służby wsadziłem głowę do pokoju pani Millstein. Widziałem białowłosą staruszkę, śpiącą lub nieprzytomną, ale najwyraźniej wygodną. Oddychała dobrze, a jej objawy życiowe były stabilne. Pióro było już w mojej dłoni, gdy stałem w drzwiach i zapisałem najkrótszą nutę na wykresie. Skinąłem głową do siebie, odrzuciłem pudełko na mojej teraz nieco pomiętej liście pacjentów i kontynuowałem z moimi rundami.
Nie miałem planów, aby zadzwonić do siostry – lub wykonać dodatkową pracę dla tego pacjenta – ponieważ poprzednie uczestnictwo rozwiązało główne problemy. Ale wtedy pojawiło się pytanie, czy pani Millstein uznałaby, że planowana instalacja do karmienia na stałe jest zbyt inwazyjna, a decyzja ta wymagałaby konsultacji z rodziną. Tak więc wybrałem numer, a głos z mocniej wschodnioeuropejskiego akcentu spotkał się z moimi uszami. Tak, jestem Goldie. Jestem jej siostrą.
Moje palce przewinęły się przez czasopismo medyczne, gdy wyjaśniłem Goldiemu, że opiekuję się jej siostrą, że jestem nowym lekarzem w służbie. Powiedziała mi, że Dora nigdy nie będzie chciała żadnych bolesnych ani inwazyjnych zabiegów. Zgodziliśmy się, że nie jest konieczna stała rurka do karmienia, że tymczasowa probówka była w porządku, biorąc pod uwagę stan śpiączki pani Millstein i prawdopodobnie skróconą oczekiwaną długość życia, i że pacjent nie miałby wstawionych IV lub krwi.
Proces przeniesienia przesunął się wzdłuż. Dokumenty zostały podpisane i opieczętowane. Usługi transportowe zostały zorganizowane. Uzyskano niezbędne zezwolenia. W dniu przeniesienia, gdy przygotowywałam się do przekroczenia kolejnej pacjentki z mojej teraz dobrze zużytej listy, pracownik opieki społecznej zanotował ostatni zestaw parametrów życiowych
[więcej w: proteza bezklamrowa, zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci, stomatolog toruń cennik ]
[patrz też: sennik oddawanie moczu, sennik klotnia, invimed gdynia ]